Flota Świnoujście wraca na właściwe tory. Niewiele brakuje do tego, aby mogła świętować awans. Przed nią najważniejsze chwile w dziejach klubu. Najbliższe tygodnie powinny odpowiedzieć na pytanie czy Flota jest gotowa na Ekstraklasę. W ostatnich spotkaniach Wyspiarze pokazali, że potrafią grać w piłkę.

Olimpia Grudziądz 2-1 Flota Świnoujście

Polonia Bytom 2-1 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz - przełożony na 22 maja

GKS Tychy 1-0 Flota Świnoujście

Wyspiarze rundę wiosenną rozpoczęli fatalnie. Nie było żadnego usprawiedliwienia dla tak słabej formy Floty. Brak stwarzanych sytuacji w ataku, proste błędy w defensywie. O ile można jeszcze jakoś usprawiedliwić porażkę w Grudziądzu, bo był to pierwszy mecz na wiosnę, to meczu w Bytomiu nie ma jak usprawiedliwić. Nikt nie zna przyczyny porażki z najsłabszą drużyną w lidze. Biało-niebiescy przy Olimpijskiej nie istnieli, a gdyby nie Grzegorz Kasprzik w bramce to mogłoby się skończyć znacznie dotkliwszą porażką. Mecz z Sandecją nie odbył się ze względu na duże opady śniegu i niskie temperatury, panujące w tamtym czasie. Na marca świnoujścianie wyjechali jeszcze do Tychów. Tam można było dostrzec chociaż lekką poprawę w grze. Mimo porażki Flota nareszcie stwarzała sobie sytuacje i praktycznie całą drugą połowę gościła na połowie tyszan. Spotkanie zakończyła się jednak kolejną porażką.

Kwiecień: Nie ma Nowaka, zaczynamy nowy etap z Kafarskim

Flota Świnoujście 1-1 Miedź Legnica

Okocimski KS Brzesko 2-2 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 3-0 Arka Gdynia

GKS Katowice 2-0 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 0-1 Stomil Olsztyn

Po ogromnej burzy medialnej, wycofaniu do rezerw na wniosek Dominika Nowaka, Arifovicia i Udarevicia zrobiło się przez pewien czas we Flocie gorąco. Wszystko działo się przed meczem z Miedzią Legnica, w którym Nowak poprowadził jeszcze zespół znad morza. Było to jednak dla niego ostatnie spotkanie w swojej karierze w Świnoujściu. Za porozumieniem stron rozwiązał umowę z klubem, a w jego miejsce przybył na ratunek Tomasz Kafarski. Charyzmatyczny i doświadczony już szkoleniowiec.

Od razu od swojego pierwszego dnia pobytu nad morzem wziął się ostro do pracy. Wiadomo, że w kilka dni nie da się zespołu tak rozsypanego psychicznie pozbierać, a do następnego meczu z Okocimskim miał zaledwie kilka dni. Mimo tego Flota potrafiła pojechać do Brzeska i nawet mimo tego, że przegrywała 0-2 potrafiła się odrodzić i pokazać charakter z rundy jesiennej. W końcówce strzeliła dwa gole, a jednym z bohaterów był Arifović, który został przywrócony do zespołu. Coś wreszcie drgnęło w zespole. Następny mecz na własnym boisku z Arką Gdynia ułożył się fantastycznie dla Wyspiarzy. Kilka roszad w składzie poskutkowało zatopieniem Arki 3-0, a jednym z katów gdyńskiego zespołu był ich były piłkarz, Charles Nwaogu. Dwa ostatnie mecze w kwietniu były jednak przegrane. W Katowicach Flota okazała się wyraźnie słabsza od GKS-u, ale u siebie ze Stomilem grała naprawdę dobrze. Olsztynianie oddali tylko jeden strzał i zdobyli bramkę, a przez resztę meczu bronił się w jedenastu na własnej połowie graczy.

Więcej informacji o piłce nożnej znajdziesz w serwisie EKSTRAKLASA.NET!

Maj: Flota wraca na właściwe tory. Nadzieje w sercach świnoujskich kibiców odżyły

Dolcan Ząbki 0-1 Flota Świnoujście

Flota Świnoujście 3-0 (wo) Łódzki KS

Warta Poznań 1-2 Flota Świnoujście

Cracovia - Flota Świnoujście ?

Bogdanka Łęczna - Flota Świnoujście ?

Flota Świnoujście - Kolejarz Stróże ?

Maj rozpoczął się wyśmienicie dla Królowej Pomorza Zachodniego. Za oknem znaczne ocieplenie - może i to jest jakimś wyznacznikiem lepszej postawy Floty? Na pierwszy majowy pojedynek podopieczni Tomasza Kafarskiego wybrali się do kapitalnie spisującego się na wiosnę Dolcanu Ząbki. Mówiło się o tym meczu jako o potyczce rewelacji wiosny z rewelacją jesieni. W zespole Floty było dużo zmian w składzie, kilka wręcz ekstremalnych. Wielu kibicom z pewnością serce zadrżało. Dolcan z pewnością był faworytem tego spotkania. Flotę stawiało się w roli przegranego. Wyspiarze wygrali jednak na bardzo ciężkim terenie po pięknej bramce Bodzionego. Zresztą po 15 minutach mogło być już 0-2. Ekipa znad morza zagrała najlepszy mecz w tej rundzie i pokazała nadmorski charakter.

Po tym meczu biało-niebiescy mieli dłuższy odpoczynek ze względu na wygrany walkowerem mecz z ŁKS-em Łódź. Mogli spokojnie przygotować się do potyczki z Wartą. Zawodnicy jak i sztab szkoleniowy zdawali sobie sprawę, jak ważny jest to mecz. Cały czas szansę na awans są, a jeśli chce się awansować to takich rywali trzeba pokonywać. Na początku meczu to Warciarze objęli prowadzenie po ładnym golu Trojanowskiego, ale to tylko spowodowało złość na twarzach zawodników ze Świnoujścia. Szybko przeszli do ataku i zaaplikowali Warcie dwa gole, a strzelcem tych bramek był nie kto inny jak Nwaogu, który wraca do swojej optymalnej formy. Jednak po zwycięskim meczu Kafarski nie ukrywał złości za grę swoich graczy w drugiej połowie. Zresztą podobnie było w Ząbkach, gdzie po doskonałej pierwszej połowie w drugiej było już trochę gorzej. Mimo to Wyspiarze przedłużyli serię zwycięstw i liczą na kolejne.

Czerwiec: Dopiąć swego i zamknąć buzie histerykom

Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście ?

Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza ?

Czerwiec może być miesiącem historycznym dla Floty. W tym miesiącu może wydarzyć się coś, czego Świnoujście jeszcze nie zasmakowało. Historyczny awans, w razie utrzymania Pogoni derby w Ekstraklasie. Świnoujścianie stoją przed wielką szansą, aby udowodnić, że mimo słabego początku rundy wiosennej potrafili wybudzić się z zimowego snu i wrócić na właściwe tory. W czerwcu odbędą się dwa kluczowe mecze w drodze do elity. Najpierw spotkanie w Bydgoszczy, a potem u siebie z Termaliką. Stawką tych spotkań może być awans. Biało-niebiescy zrobią wszystko, aby uczynić Świnoujście miastem ekstraklasowym. Tak nie wiele brakuje do tego historycznego awansu...