Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Groźba strajku w Policach. Zaostrza się sytuacja w zakładach

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Archiwum
Gorący początek roku w zakładach chemicznych. Związki zawodowe działające przy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” wyznaczyły na 11 stycznia termin spotkania z zarządem.

- Wzywamy pracodawcę do niezwłocznego podjęcia rokowań – czytamy w piśmie podpisanym przez przedstawicieli sześciu organizacji związkowych.

Oto pełna treść wezwania do rokowań.

Według związkowców zarząd odmawia podjęcia rokowań płacowych. Chodzi o obniżkę od 1 stycznia 2021 roku – zmiennych składników wynagrodzenia, co przekłada się na obniżenie co miesięcznego przychodu pracowników o średnio 300 złotych.

Przedstawiciele ZZ powołują się na ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i grożą strajkiem. – Jeżeli bezprawne działanie pracodawcy uniemożliwiło przeprowadzenie rokowań lub mediacji związek zawodowy może przeprowadzić strajk bez zachowania artykułów 7 - 14 wspomnianej ustawy (chodzi o rokowania i mediację - przyp. red.) - czytamy w piśmie do zarządu.

Tymczasem zarząd spółki uważa, że żądania związków zawodowych naruszają klauzulę pokoju społecznego. 31 grudnia zarząd wysłał do związków odpowiedź z której wynika, że do czasu wypowiedzenia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy wszelkie działania podejmowane w celu wywarcia presji na pracodawcę będą niezgodne z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Oto odpowiedź zarządu z 31 grudnia.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto