Grupa Azoty Chemik Police udanie wrócił do gry

(sz)
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police wygrał 3:0 z #VolleyemWrocław po ponad miesięcznej przerwie od meczów w Lidze Siatkówki Kobiet.

Chemik jest niepokonanym liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Triumfował po raz 14. w rozgrywkach. Na początku spotkania miał kilkupunktową stratę do przeciwnika, ale odwrócił wynik pierwszego seta na 25:22 i w kolejnych kontrolował wydarzenia na boisku. Policzanki były faworytkami i bez dużego problemu zdobyły pierwszy komplet punktów w 2020 roku.

Drużynie z Polic udało się zneutralizować najsilniejsze bronie rywalek. Aleksandra Rasińska atakowała 24 razy, ale z zaledwie 25 procentami skuteczności i zatrzymała się na ośmiu punktach. Trochę efektywniejsze w ofensywie były Natalia Murek i Karolina Fedorek, ale to za mało argumentów, żeby zaszkodzić posiadaczowi Pucharu Polski. Wrocławianki były gorsze w walce na siatce i w polu serwisowym.

MVP spotkania została wybrana Martyna Grajber.

W środę o godzinie 18 mecz Pucharu CEV w Policach. Chemik podejmie hiszpański Sanaya Libby's La Laguna.

#VolleyWrocław - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (22:25, 11:25, 20:25)
Chemik:
Kowalewska, Grajber, Łukasik, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (l.) oraz Polak, Nowakowska (l.)

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 2:3, Enea PTPS Piła - ŁKS Commercecon Łódź 1:3, DPD Legionovia Legionowo - BKS Stal Bielsko-Biała (niedziela, 20:30), E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz (poniedziałek, 17:30)