Grupa Azoty Chemik Police wygrał w Legionowie po ambitnym pościgu

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police stracił pierwszy punkt w sezonie, ale zwyciężył. Mecz z DPD Legionovią Legionowo zakończył się wynikiem 3:2.

Grupa Azoty Chemik Police rozpoczął sezon od mocnego uderzenia. Zwycięstwa po 3:0 z ŁKS Commercecon Łódź i Eneą PTPS Piła sprawiły, że drużyna stała się posiadaczem Superpucharu Polski oraz liderem Ligi Siatkówki Kobiet na początku kadencji trenera Ferhata Akbasa. W piątek rywalizowała w Legionowie z solidnym kadrowo w tym sezonie przeciwnikiem.

O kolejną wygraną nie było tak łatwo jak w poprzednich meczach. Chemik przegrał pierwszego oraz drugiego seta, co prawda minimalnie, ale przegrał i zgubił pierwszy punkt w sezonie. Rozdrażnione podopieczne Ferhata Akbasa odwróciły wynik 0:2 w setach na 3:2, a w drugiej części pojedynku rządziły na boisku. Za pościg i zwycięstwo po długiej walce należą się pochwały, choć spotkanie z Legionovią było małym ostrzeżeniem dla Chemiczek.

Najwięcej 28 punktów zdobyła dla zespołu Wilma Salas i została wybrana najbardziej wartościową siatkarką meczu.

W środę kolejny mecz policzanek w województwie mazowieckim z E.Leclerc Radomką Radom. Na razie z pięcioma punktami na koncie jest drugi w tabeli. Pozycję lidera przejął ŁKS Commercecon Łódź.

DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (26:24, 25:23, 18:25, 16:25, 8:15)
Chemik: Kowalewska, Mędrzyk, Salas, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (l.) oraz Polak, Bednarek, Łukasik