Grupa Azoty Chemik Police wygrał z mistrzem Polski na przewagi w tie-breaku

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police stoczył długi pojedynek z ŁKS Commercecon Łódź. Zatriumfował 3:2 i pozostaje niepokonany w Lidze Siatkówki Kobiet

ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (15:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:18)
Chemik: Kowalewska, Mędrzyk, Salas, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (l.) oraz Polak, Grajber, Bednarek, Łukasik

Mecz rozpoczął się od wysokiego zwycięstwa policzanek w pierwszym secie, ale im dłużej trwała konfrontacja, tym większy opór stawiał im ŁKS Commercecon Łódź. W drugim secie Grupa Azoty Chemik jeszcze odwrócił wynik na swoją korzyść w końcówce, ale to nie odebrało ochoty do walki mistrzowi Polski. Drużyna z Łodzi wygrała trzecią oraz czwartą partię i walczyła do ostatnich piłek w tie-breaku. Chemiczki potrafiły odeprzeć szarżę gospodyń, które prowadziły 13:10 i rozstrzygnęły mecz blokiem do stanu 18:16.

Chemik kończył spotkanie z Martyną Grajber i Natalią Mędrzyk na przyjęciu oraz Wilmą Salas na pozycji atakującej. Gyselle Silva była na boisku tylko przez trzy sety.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano pracowitą Natalię Mędrzyk, która z wysoką dokładnością przyjęła 37 zagrywek i wykonała 41 ataków. W sumie zdobyła 18 punktów, z których po dwa serwisem oraz blokiem. Po kilkanaście "oczek" dorzuciły na konto zespołu Salas, Silva oraz Wasilewska. Chemik był na przestrzeni meczu lepszy od mistrza Polski we wszystkich wiodących elementach, a przede wszystkim w przyjęciu, co ułatwiało rozgrywanie Marlenie Kowalewskiej.

Chemik wygrał po raz 12. w Lidze Siatkówki Kobiet i jest w niej liderem. Drużyna jest niepokonana w tym sezonie. Trzy jej spotkania zakończyły się szczęśliwie w tie-breaku. Z łodziankami wygrał wcześniej 3:0 w pojedynku o Superpuchar Polski w Kaliszu.