Wybierz region

Wybierz miasto

  Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  18:00 Wtorek, 10 kwietnia

  • 45zł

  Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystow, piękne barwne stroje, wspaniała zabawa oraz zaczarowany świat Cygańskich Gwiazd wprawią wszystkich widzow w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

  Don Vasyl urodził się 10.04.1950 w Łodzi. Rodzina jego należy do dynastii Baro Szero (Wielka Głowa), pochodzi z krolewskiej rodziny Cyganow wielkomiejskich, na estradzie od 12 roku życia, kompozytor, autor tekstow, piosenkarz, założyciel zespołu Czarne Perły, był solistą zespołow Terno i Roma.

  Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganow. Jego wiersze ukazały się w dwoch zbiorach poezji „Kujawy piorem malowane” (1995) oraz „Tworcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007). Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanow nie tylko muzyki cygańskiej.

  Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ