Wybierz region

Wybierz miasto

  Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  10:00 Wtorek, 6 grudnia

  • 35zł

  LUTOSŁAWSKI, TUWIM – PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI

  „Kotek”, „O Panu Tralalińskim”, „Taniec”, „Warzywa”, „Idzie Grześ”, „Ptasie plotki”… i inne piosenki znane dzieciom i dorosłym. Wyjątkowa muzyczna propozycja dla najmłodszych na Mikołajki, tylko w Policach!

  Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik (jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistow i dwoje perkusistow) wzięli na warsztat „Piosenki dla dzieci” Lutosławskiego. Piosenki pisane do tekstow Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania.

  Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podrożą do magicznych dźwiękow wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentow (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałow, udu, kalimby, gongow…). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasow, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

  Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

  WYKONAWCY:
  DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew
  EMILIA SITARZ – fortepian
  BARTŁOMIEJ WĄSIK – fortepian
  MAGDALENA KORDYLASIŃSKA – instrumenty perkusyjne

  MIŁOSZ PĘKALA – instrument perkusyjne
  JAGODA CHALCIŃSKA (JAGO VJ) – wizualizacje

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ