Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert „Zachowałam się jak trzeba”

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  18:00 Piątek, 12 czerwca

  • Wstęp wolny

  Koncert jest przedsięwzięciem realizowanym przez młodych ludzi z bardzo rożnych środowisk, z bardzo rożnym bagażem doświadczeń. Pomysł i głowny ciężar organizacyjny spoczywa na barkach kadry i wychowankow Bursy Szkolnej Integracyjnej. Do wspołpracy na poziomie organizacyjnym i artystycznym zaprosiliśmy młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczecinie i Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego.

  „Nasza” historia to historia ludzi, ich decyzji i konsekwencji tych decyzji, to historia zdarzeń i uwikłanych w nie osob. Muzyczną drogę zaczynamy od deportacji obywateli II RP w głąb Związku Radzieckiego w latach 1939-41 widzianej oczyma dziewczynek i kobiet. Śledzimy ich drogę do miejsc zesłania, trudy walki o przetrwanie na „nieludzkiej ziemi”, a następnie wcale niełatwy powrot czy to z armią Andersa, czy też Berlinga. Koncert w swojej drugiej części będzie się odnosił do okresu powojennego i trudności jakie napotykali ludzie zaangażowani w działalność konspiracyjną podczas wojny by wrocić do „normalnego” życia. Postaramy się przybliżyć naszym odbiorcom kilka dziewcząt i kilku chłopcow, ktorym przyszło żyć w tamtych czasach i podejmować decyzje, od ktorych podejmowania powinni być wolni chociażby z racji wieku. Decyzje, ktore w sposob kluczowy ważyły na ich dalszym życiu i świadczyły o ich dojrzałości.

  Inspiracją i najistotniejszym elementem koncertu „Zachowałam się jak trzeba” jest projekt muzyczny zrealizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego (pierwszy album), a następnie Fundację Niepodległości i Dariusza Malejonka z zespołem i plejadą mniej i bardziej znanych polskich wokalistek zawierający się dotychczas w trzech albumach: „Morowe Panny” (2013), „Panny Wyklęte” (2014) i „Panny Wygnane vol.1” (2014).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ