Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Zespołu Wokalnego „Legenda” z Kaliningradu

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  17:00 Sobota, 6 maja

  • Wstęp wolny

  Zespoł wokalny „Legenda” powstał latem 2004 roku.

  Grupę młodych wykonawczyń tworzą absolwentki i studentki koledżu muzycznego, mające bogate doświadczenie wokalne w zespołach choralnych Kaliningradu. Ich śpiew wyrożnia się ładnym, pełnym wyrazu głosem, wspaniałym wspołgraniem, perfekcyjną tonacją, szczerością interpretacji i emocjonalnością wykonania, a elastyczność brzmienia i dynamiki tworzy niesamowity urok. Pięć solistek śpiewa w rożnych barwach głosu o dużej rozpiętości skali głosowej.

  Głowne miejsce w tworczości zespołu zajmuje muzyka duchowna, romanse oraz utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorow, ktore wykonują acapella, także przy akompaniamencie fortepianu, organow i zespołu instrumentow ludowych. Wokalistki często korzystają z repertuaru piosenek popularnych oraz folkloru ludowego Ukrainy, Rosji, Niemiec, Białorusi i Polski – opracowanych przez znanych kompozytorow, śpiewając w języku każdej z wymienionej narodowości.

  Zespoł stale koncertuje, występy odbywają się na scenach: filharmonii Kaliningradu, innych salach koncertowych miasta, kościołach, cerkwiach, szkołach, muzeach, w telewizji i radiu. Od momentu powstania Zespoł, zaczynając od roku 2005 – objechał, koncertując ,nie tylko Obwod Kaliningradzki, ale też wiele miast Polski, Litwy, Niemiec i Szwajcarii.

  Ida Piskun – Dyrektor Artystyczny Zespołu. Jest zawodowym muzykiem – chormistrzem (dyrygent) choru. Wykształcenie muzyczne zdobyła w Kaliningradzie.

  Swoją działalność estradową rozpoczęła jako solistka zespołu śpiewającego „Mewy Bałtyckie”. Będąc dyrektorem choru w szkole sztuki dla dzieci, brała udział w festiwalach i konkursach śpiewu w Kaliningradzie i wielu miastach Polski. Jako solistka choru „Credo” została laureatem I nagrody i złotego medalu w Konkursie im. Palestryny w Rzymie (1998r). Przez 5 lat pracowała w zespole szkolnym „Lado” w Katedrze miasta Kaliningrad.

  Od maja 2004 roku występuje jako dyrektor artystyczny i solistka zespołu wokalnego „Legenda”

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ