Wybierz region

Wybierz miasto

  Krystyna Czubówna Spotkanie czyta Swietłanę Aleksijewicz

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  17:00 Sobota, 15 października

  • Wstęp wolny

  W polickim MOK-u odbędzie się niecodzienne spotkanie. Spotkanie z tworczością Swietłany Aleksijewicz, tegorocznej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

  Fragmenty wybranych dzieł literackich noblistki, zostaną zaprezentowane przez cenioną lektorkę Krystynę Czubownę.

  Mistrzyni interpretacji słowa odkryje przed słuchaczami, pomijaną historię Związku Radzieckiego i państw powstałych po jego rozpadzie, widzianą oczami bohaterow reportaży noblistki. Usłyszymy fragmenty z czterech poruszających książek Swietłany Aleksijewicz: „Wojna nie ma nic z kobiety”, „Czarnobylska modlitwa. Kronika Przyszłości”, „Ostatni świadkowie”, „Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka”.

  SWIETŁANA ALEKSIJEWICZ, LAUREATKA LITERACKIEGO NOBLA
  Białoruska dziennikarka i pisarka, niewydawana we własnym kraju. Jej tworczość to pomnik cierpienia i pamięci – powiedziała, ogłaszając nagrodę, Sara Danius, sekretarz szwedzkiej akademii.

  KRYSTYNA CZUBOWNA.
  Lektorka o najbardziej rozpoznawalnym głosie w Polsce. Lektorka nagrała na audiobooka książki tegorocznej noblistki: „Ostatni świadkowie”, „Czarnobylska modlitwa”, „Wojna nie ma nic z kobiety”.

  Czytanie połączone jest z oprawą muzyczną oraz prezentacją multimedialną.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ