Wybierz region

Wybierz miasto

  Polickie Kaziuki

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  18:00 Wtorek, 10 marca

  • 15zł

  Spotkanie z kulturą i tradycją Wileńszczyzny odbędzie się już 10 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

  Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśrod mieszkańcow gminy i okolic. Tym razem wszyscy przybyli będą mieli okazję uczestniczyć w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Związku Polakow na Litwie „Zgoda”.

  Zespoł powstał w 1988 r. w podwileńskim osiedlu Rudomina jako wynik potrzeby poznania i promowania polskiego dziedzictwa folklorystycznego. Założycielem jest Henryk Kasperowicz.

  Już po pierwszych koncertach Zespoł zwrocił na siebie uwagę swą oryginalnością, wysokim poziomem artystycznym i werwą. Dzisiaj to ponad stuosobowa grupa młodocianych artystow, ktorzy w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej i kapeli rozwijają swoj talent i zamiłowanie do tańca, śpiewu i muzyki ludowej. Są to uczniowie, studenci oraz pracownicy rożnych branż. Wieloletnia praca i zaangażowanie się kierownictwa oraz członkow nadało Zespołowi specyficzny charakter. W swoim repertuarze „Zgoda” posiada narodowe i regionalne tańce Polski, rożne programy i obrazki sceniczne, prezentujące folklor ziemi wileńskiej – „Jarmark kaziukowy”, „Zabawy nad Wilią”.

  „Zgoda” cieszy się wspołpracą i przyjaźnią ze światowymi autorytetami folkloru ludowego – Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego

  Tradycyjnie spotkaniu z Wileńszczyzną towarzyszyć będzie kiermasz specjałow litewskich.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ