Wybierz region

Wybierz miasto

  Przystanek w Podróży – Uchodźcy z Iraku

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  19:00 Środa, 7 grudnia

  • Wstęp wolny

  Na spotkaniu, ktorego gościem będzie Jakub Rybicki, poruszymy temat Uchodźcow w Iraku

  Kryzys uchodźczy w Europie trwa od połtora roku. Skąd biorą się uchodźcy, dlaczego przybywają do nas akurat teraz? Jak wygląda ich życie na Bliskim Wschodzie? Niestety, w mediach trudno dostać rzetelną odpowiedź na te pytania. Jakub Rybicki przybliży nam sytuację uciekinierow z terenow opanowanych przez tzw. Państwo Islamskie, ktorzy schronienie znaleźli w irackim Kurdystanie. Odwiedzimy kilka ośrodkow, od opuszczonej galerii handlowej, przez skupisko kontenerow na obrzeżach najstarszego miasta na świecie, po największy oboz w kraju. Napijemy się herbaty z chrześcijanami i muzułmanami, dowiemy się rownież, jak funkcjonują obozy od środka. Historie uchodźcze będą wzbogacone o garść podrożniczych ciekawostek ze stojącego na progu niepodległości Kurdystanu, ostoi spokoju na Bliskim Wschodzie.

  Jakub Rybicki – wschodoznawca i socjolog. Z pasji i zawodu fotograf, laureat licznych nagrod fotograficznych. Autor książki „Po Bajkale”, wspołpracownik magazynow i portali podrożniczych. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał ponad 50 krajow. W podrożach szuka prawdy i dobra.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ