Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl „Wieczór w Teatrze Wielkim”

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  19:00 Wtorek, 3 lutego

  • 30zł

  Spektakl powstał na podstawie poematu Stanisława Balińskiego. Jest to doskonały tekst, napisany błyskotliwie i z dużym poczuciem humoru. Poeta trochę z przekąsem, a trochę sentymentalnie opisuje świat wspołczesnych mu artystow, śpiewakow i muzykow. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Teatr Wielki jest traktowany jak pewnego rodzaju sacrum, w ktorym ludzie targani są wachlarzem emocji od złości do szczęścia i odwrotnie. Kilka dowcipnych spostrzeżeń autor poematu ma rownież na temat nas – widzow.

  Spektakl „Wieczor w Teatrze Wielkim” to uczta dla miłośnikow talentu Anny Seniuk oraz teatru.

  Anna Seniuk – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła PWST w Krakowie . Była aktorką Starego Teatru w Krakowie, następnie wchodziła w skład zespołow Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego . Od roku 2003 występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Występowała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w licznych serialach. Wspołpracuje z Teatrem Polskiego Radia od lat 70. XX w. Do tej pory zagrała ponad 40 rol radiowych, wśrod nich znalazły się także słuchowiska dla dzieci. Jest laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 1991/1992, za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w Teatrze TV.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ