Wybierz region

Wybierz miasto

  Tango Argentino – Koncert Karnawałowy

  Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  Police, ul. Siedlecka/1A, +48 91 312 10 55

  17:00 Niedziela, 19 lutego

  • 30zł

  Najbardziej popularne i gorące rytmy argentyńskiego tanga zaprezentuje w Policach Baltic Neopolis Orchestra. Karnawałowy repertuar obejmować będzie znakomite kompozycje mi.n. Astora Piazzolli

  Już w lutym na polickiej scenie wystąpią znani i cenieni artyści: Marcelo Nisinman z Argentyny, Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina z koncertmistrzem Emanuelem Salvadorem.

  Mamy okazję gościć w Polsce, cenionego kompozytora Marcelo Nisinmana, ktory podczas koncertu zaprezentuje utwory wielkiego Piazzolli, jak rownież własne kompozycje. O cechach tworczości muzycznej Marcela Nisinmana przekonają się wszyscy, ktorzy zechcą posłuchać tego niezwykłego występu w Policach. Koncert zrealizowany jest w ramach cyklu „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie”. Jest to realizacja kameralnych koncertow odbywających się w Wojewodztwie Zachodniopomorskim, umożliwiająca spotkanie jej mieszkańcow z wysoką kulturą muzyczną.

  Baltic Neopolis Orchestra, laureat Fryderyka 2015 w kategorii „album roku muzyka kameralna”, jest orkiestrą kameralną powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystow. Ta unikalna w skali kraju inicjatywa szybko zyskała sobie sympatię publiczności oraz pochlebne recenzje krytykow. W 2016 roku jako pierwsza i jedyna polska orkiestra BNO uczestniczyła w prestiżowej trasie koncertowej TOYOTA CLASSICS TOUR promującej muzykę klasyczną w Azji. Doceniana w Polsce i Europie Baltic Neopolis Orchestra wciąż szuka nowych pol muzycznych inspiracji. Wspołpracuje z cenionymi kompozytorami i artystami, między innymi z: Krzysztofem Pendereckim, Pawłem Łukaszewskim, Mikołajem Goreckim, Danielem Stabrawą, Tomaszem Tomaszewskim, Danielem Rowlandem oraz Carmine Lauri. Od września 2015 roku funkcję dyrektora artystycznego Orkiestry BNO pełni światowej sławy skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev (Covent Garden Royal Opera House w Londynie).

  Artyści:
  Marcelo Nisinman (Argentyna) – bandoneon
  Baltic Neopolis Orchestra
  Emanuel Salvador – koncertmistrz

  W programie:
  Marcelo Nisinman – Hombre Tango na bandoneon i orkiestrę smyczkową

  Astor Piazzolla – Four Seasons of Buenos Aires (aranż. Nisinman)

  Astor Piazzolla – Oblivion (aranż. Nisinman)
  Marcelo Nisinman – 4 am Tango

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ