Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż fotograficzny Magdaleny Wasiczek

  Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Zalesie
  Tanowo, ul. Zalesie/4, +48 91 318 01 20

  19:00 Piątek, 20 marca

  • Brak informacji o cenie

  Gdyby nie własny kawałek ziemi być może nigdy nie zainteresowałaby się przyrodą – tak o początkach przygody z fotografią mowi Magdalena Wasiczek. Artystka od lat tworzy niezwykłe obrazy świata roślin, zwierząt i owadow, najczęściej występujących w jej prywatnym ogrodzie. Przyroda na jej fotografiach ma baśniowy, oniryczny charakter. Jak sama mowi wbrew pozorom rośliny są bardzo trudnymi modelami: Tylko osobom, ktore nie probowały zajmować się fotografią kwiatow, może się wydawać, że to taki łatwy temat. Przecież kwiaty są same w sobie takie piękne. Wystarczy więc podejść zrobić pstryk i mamy cudowne zdjęcie. Problem polega na tym, że po naciśnięciu spustu migawki czar pryska a pozostaje banał. Cała sztuka w tym by zatrzymać tę magię w obrazie. Wyznaje, że przed nią jeszcze wiele wyzwań fotograficznych: Mam wiele ulubionych roślin, za to poki co jedna wymyka mi się ciągle… Nie mam pomysłu jak ją sfotografować by uniknąć tego banału, o ktorym mowiłam wcześniej – to roża.

  Magdalena Wasiczek stworzyła własny unikatowy, bardzo poetycki styl fotografii makro, ktory określa się jako „malarstwo bokehowe”. Fotografka prezentowała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych zarowno w kraju jak i za granicą (Wielka Brytania, Francja, Portugalia, Australia, Irak). Jako pierwsza w Polsce dwukrotnie została nagrodzona w brytyjskim konkursie fotograficznym The International Garden Photographer of The Year (2012, 2015). Ma na swoim koncie publikacje w wielu magazynach fotograficznych i albumach.

  Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ