Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Informator Powiatu Polickiego na czas pandemii koronawirusa

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Andrzej Szkocki
Jak działa Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i oświata Powiatu Polickiego?

Epidemia koronawirusa to ciężki czas dla nas wszystkich. Zgodnie z zaleceniami ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do opóźnienia fali zachorowań. A na tym nam wszystkim najbardziej zależy. - Zachęcam wszystkich do solidarności i przestrzegania zasad, bo decydujący moment jest przed nami. Wytrwajmy – apeluje Andrzej Bednarek, Starosta Policki.

Jak działa Starostwo Powiatowe w Policach?
- W funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Policach zaszły istotne zmiany. Kierując się troską o zdrowie mieszkańców powiatu i pracowników Starostwa – zgodnie z ogłoszonym stanem epidemii – Starosta Policki ograniczył wykonywanie zadań publicznych. Ograniczenie to polega przede wszystkim na wyłączeniu bezpośredniej obsługi interesantów oraz na zamknięciu filii Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Przecławiu – mówi Mirosław Antoniewicz, sekretarz Powiatu Polickiego.
To oznacza, że wszelkie sprawy urzędowe są załatwiane jedynie telefonicznie, mailowo lub elektronicznie przez ePUAP. Starostwo Powiatowe w Policach jest czynne zgodnie z wcześniej obowiązującymi godzinami. Przyjęcia bezpośrednie są realizowane tylko w przypadku spraw pilnych, niecierpiących zwłoki lub wcześniej umówionych. - Opłaty, w przypadku gdy są wymagane, są tylko realizowane przelewem – dodaje Mirosław Antoniewicz.

Jak działa opieka społeczna?
PCPR w Policach zaprasza do kontaktu przez telefon 91 42 40 700 lub całodobowy 603 083 020, maila: [email protected], [email protected] i Skypa: Interwencja Police (w godzinach 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku).
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie normalnie pracuje, asystenci osób niepełnosprawnych pomagają swoim podopiecznym. Pomoc psychologa czy prawnika jest osiągalna telefonicznie. Dyżur interwencji kryzysowej cały czas trwa – mówi Beata Karlińska, dyrektor PCPR w Policach. - Dla osób w kwarantannie pracownicy PCPR w Policach robią zakupy. Maseczki ochronne dla pracowników otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni oraz z Powiatu Polickiego. Nadzorujemy również domy dziecka: pedagog i psycholog z PCPR wspiera wychowawców.

Edukacja
W Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie realizowane są podstawy programowe oraz zdalne ocenianie osiągnięć uczniów w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pomocą dziennika elektronicznego przesyłają także swoim uczniom materiały edukacyjne, w tym karty pracy, które po wypełnieniu i sfotografowaniu są odsyłane do oceny. Internaty tych placówek są nieczynne. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży jest nadal prowadzona działalność edukacyjna i wychowawcza. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach prowadzi działalność telefonicznie i mailowo. Od początku wprowadzenia stanu epidemicznego, Poradnia prowadzi wsparcie psychologiczne dla mieszkańców Powiatu Polickiego od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania, (w godz. 8-16). W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - słuchacze szkół dla dorosłych otrzymują zadania do realizacji, nauczyciele prowadzą zajęcia zdalnie.
Oprócz nauki ważne jest również wsparcie. - W dziennikach elektronicznych umieszczane są informacje dotyczące zasad zachowania w obecnej sytuacji oraz wypowiedzi nauczycieli motywujące uczniów i rodziców do zachowania spokoju – mówi Beata Chmielewska z Zarządu Powiatu w Policach. - Niektórzy nauczyciele tworzą grupy i klasy na portalach edukacyjnych, gdzie udostępniają uczniom materiały edukacyjne, prowadzą zajęcia online oraz oceniają pracę i postępy uczniów. Uczniowie, którzy nie posiadają dostępu do komputera i Internetu otrzymują materiały edukacyjne pocztą tradycyjną. Apelujemy do młodzieży, aby zachowując spokój i rozsądek, pozostała w domu oraz właściwie wykorzystała wiedzę, którą przekazują nauczyciele i wychowawcy.

WAŻNE TELEFONY
Telefon do kancelarii Starostwa Powiatowego w Policach przy ul. Tanowskiej 8 – 91 43 28 100
Telefon do kancelarii Starostwa Powiatowego w Policach przy ul. Kresowej 32-34 – 91 42 47 989
Całodobowy telefon do PCPR 603 083 020

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto