MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus szaleje, chemiczny gigant stawia na profilaktykę

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A./fb.com
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. to jeden z największych pracodawców w regionie. Sprawdzamy jakie środki bezpieczeństwa wprowadzono z powodu szalejącego wirusa. Zakład cały czas pracuje.

Duże zbiorowiska ludzkie to większe niebezpieczeństwo zarażenia. Potwierdza to przedstawicielka Sanepidu w rozmowie z „Głosem”. – Wszystko zależy od działań profilaktycznych – przyznaje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Spytaliśmy o działania profilaktyczne, które mają zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem wśród załogi GA Police.
- Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. sukcesywnie wprowadza rozwiązania, które mają zapewnić maksymalną ochronę pracowników przed skutkami epidemii oraz ciągłość ruchu i bezpieczeństwa procesów technologicznych – informuje Paweł Piwowarczyk, kierownik Biura Public Relations GA ZCh „Police” S.A. - Działania spółki mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa wykraczają poza wymogi określone przepisami i podejmowane są od pierwszych dni, gdy tylko pojawiły się doniesienia o epidemii koronawirusa w Polsce.

Z informacji, który uzyskaliśmy wynika, że w kilkudziesięciu miejscach na terenie zakładu zamontowane zostały pojemniki z płynem dezynfekującym. Pracownicy mają dostęp do środków ochrony indywidualnej. Odbywa się odkażanie urządzeń. Ograniczono do minimum możliwość poruszania się po zakładzie, wprowadzono kolejkowanie osób wchodzących na zakład przy zachowaniu wymaganych odstępów oraz obowiązek poddania się pomiarowi temperatury ciała. Ograniczono obieg dokumentów w wersji papierowej, a w związku z tym konieczność przemieszczania się pracowników między biurami.

A jak wygląda pomoc dla pracowników?
- Spółka wprowadziła świadczenia dla pracowników, którzy w czasie trwania epidemii sprawują opiekę w domu nad dziećmi w wieku od 8 do 12 lat. Świadczenie w postaci udzielenia dni wolnych od pracy na zasadach zasiłku opiekuńczego to ogromna pomoc dla wielu osób, ponieważ wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zasiłek obejmuje rodziców sprawujących opiekę nad dziećmi do 8 roku życia. Pracownikom, którzy mieli taką możliwość, wprowadzono system pracy zdalnej – dodaje Paweł Piwowarczyk. - Wprowadzone zostały procedury mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii, ale także instrukcje postępowania na wypadek wystąpienia zakażenia na terenie zakładu. Wszelkie zalecenia państwowych instytucji w są wdrażane na bieżąco.

Przypomnijmy, że spółka działa także na szerszą skalę przeznaczając 750 tys. zł na rzecz instytucji i jednostek działających w zakresie zwalczania epidemii. Darowizna wyznaczona przez spółkę zostanie przekazana szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto