Dodaj zdjęcie profilowe

avatarWaldek

Police

Mieszkańcy Zachodniopomorskiego intensywnie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych

2015-03-10 11:08:18

Wiosna to nie tylko czas intensywnych porządków. Jest to również okres przygotowań do świąt Wielkanocnych, jednego z najważniejszych okresów w roku i powrotu do starych, sprawdzonych przepisów. Jak wynika z badań „Fooder. Polacy, przepisy, internet”, w tym czasie, bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie roku, przygotowujemy tradycyjne potrawy, często bazujące na doświadczeniach starszych pokoleń. 74% mieszkańców Zachodniego Pomorza przyznaje, że gromadzi przepisy wielkanocne. Ciekawym i użytecznym sposobem na zapewnienie długowieczności przepisom naszych babć jest Fooder, nowatorskie narzędzie, które pomaga uporządkować kulinarny świat.

Mazurkowy zawrót głowy
Wielkanoc jest przez wielu uważana za najważniejsze święto w roku. Dlaczego? Ponieważ towarzyszy mu powiew wiosennej świeżości, który zwiastuje przyjście cieplejszych i dłuższych dni. Poza świątecznymi porządkami, które zajmują w tym okresie wiele czasu, ważne jest to co podajemy do świątecznego stołu. Niewielu z nas w tym czasie decyduje się na eksperymenty kulinarne - badania „Fooder. Polacy, przepisy, internet” wykazały, że aż 68% Zachodniopomorskich internautów szuka sprawdzonych przepisów wielkanocnych, a prawie co piąty robi to intensywniej, niż w jakimkolwiek innym okresie roku. Istotne jest także to, że 69% osób, które szuka przepisów wielkanocnych zwraca uwagę na ich tradycyjność.

Najważniejsza tradycja
Według badania „Fooder. Polacy, przepisy, internet.” na Wielkanoc szukamy sprawdzonych przepisów – aż dla 75% Polaków przy wyborze świątecznego przepisu istotne jest aby przepis był im znany. 41% Polaków w tym okresie nie decyduje się wypróbowywać nowych przepisów, bo w wielkanocnych potrawach bardziej cenią tradycyjny, dobrze znany smak, niż kreatywność.

Co z barszczem białym babci?
Potrawy tradycyjne i sprawdzone kojarzą nam się przede wszystkim z kuchnią mamy i babci. Dlatego na Wielkanoc, rzadziej niż zazwyczaj, korzystamy z internetu, by poszukiwać przepisów, a częściej polegamy na recepturach zaczerpniętych od osób starszych. Wielkanoc jest szczególnym czasem, gdyż wtedy aż 42% z nas zwraca się do nich o przepisy świąteczne – to najwyższy odsetek w ciągu roku, bo nawet w okolicach Wigilii chętniej szukamy nowości w internecie albo zwracamy się po inspiracje do rówieśników. Wielkanoc to czas kiedy chętnie powracamy do rodzinnych, tradycyjnych przepisów spisanych na kartkach i powtykanych w książki.


Biuro prasowe:

Żanetta Madaj, Garden of Words
tel.: 22 829 85 72 wew. 25
kom. 533 336 510
e-mail: z.madaj@gardenofwords.pl

O badaniu: “Fooder. Polacy, przepisy, internet” – badanie sposobów korzystania z przepisów oraz ich przechowywania przez polskich internautów. Badanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie ponad 1000 internautów w wieku 15-64 lata. Badanie na zlecenie ZT kruszwica przeprowadzone przez dom badawczy Maison, listopad 2014

Jesteś na profilu Waldek - stronie mieszkańca miasta Police. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj