Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na Bezrzeczu w Szczecinie rozpocznie się remont dróg. Wystąpią utrudnienia!

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Uwaga kierowcy! Zaczynają się prace na Bezrzeczu
Uwaga kierowcy! Zaczynają się prace na Bezrzeczu Archiwum
Od 16 listopada rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Modrej i Koralowej. To oznacza spore zmiany w organizacji ruchu już po porannym szczycie komunikacyjnym.

- Pierwszy etap robót obejmie odcinek ul. Modrej od ronda przy ul. Szerokiej do ul. Wroniej. Zamknięty dla ruchu samochodowego zostanie odcinek pomiędzy ul. Żyzną a Sikorki. Zachowany zostanie przejazd dla komunikacji miejskiej. Wykonawca planuje wprowadzić zmiany ok. godziny 10 rano - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. - Dodatkowo na ul. Koralowej na odcinku pomiędzy ul. Zaściankową a Nowowiejską zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (poza komunikacją miejską). Celem zmian jest przekierowanie ruchu samochodowego z Dobrej, tak aby kierowcy jadący do centrum Szczecina, korzystali z objazdu przez Węzeł Głębokie.

Jak podaje przedstawiciel SIM kwestie związane z dojazdami do posesji w trakcie realizacji robót budowlanych, będzie można ustalać indywidualnie z wykonawcą. Z wyznaczonych do wycinki 39 drzew, okazało się, że 9 można uratować. Ocalone zostaną 3 dęby, 4 świerki pospolite i 2 wiązy szypułkowe.

- Przed rozpoczęciem zasadniczych robót budowlanych, przeprowadzano prace przygotowawcze związane z zielenią. Na etapie opracowywania projektu wykonawczego w pasie drogowym ulicy Modrej i Koralowej oraz na obszarze bezpośrednio do niego przyległym, zinwentaryzowano łącznie 366 drzew - dodaje Piotr Zieliński. - Spośród tej ilości drzew do usunięcia zakwalifikowano, z uwagi na nieuniknione kolizje z realizacją inwestycji, jedynie 40 sztuk. Po dodatkowej inwentaryzacji w terenie, spośród 40 sztuk drzew udało się zachować 9 drzew. Część z nich zostanie przesadzona przy użyciu technologii AIR-SPADE, tak aby nie uszkodzić istniejącego systemu korzeniowego rosnących drzew. Przy jednym z zachowanych drzew zastosowane zostanie natomiast rozwiązanie w postaci chodnika rampowego czyli chodnika podwieszanego.

W ramach remontu zostanie poszerzona jezdnia, powstaną nowe chodniki i pasy rowerowe, zatoki autobusowe. Remont obejmie również instalacje podziemne: przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Inwestycja powinna być zrealizowana w terminie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nadzór nad realizacją będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Wykonawcą jest STRABAG Sp. z o.o. Koszt prac to ponad 23,8 mln zł brutto.

ZOBACZ TEŻ:

Kiedy skończą się przebudowy i remonty drogowe w Szczecinie? Znamy aktualne planowane daty końcowe szczecińskich inwestycji. Sprawdźcie je w galerii.

Kiedy skończą się najważniejsze inwestycje drogowe w Szczeci...

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto