Pogoń 04: nowy trener trochę pozmieniał, ale efektów brak [ZDJĘCIA]

jakub lisowski
Pogoń 04 Szczecin - Orzeł Jelcz Laskowice 2:3
Pogoń 04 Szczecin - Orzeł Jelcz Laskowice 2:3 Andrzej Szkocki/Polska Press
Sytuacja Pogoni 04 Szczecin w Futsal Ekstraklasie staje się dramatyczna. Przegrała ona 2:3 z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice.

Po nieudanej rundzie jesiennej klub zmienił trenera. Ołeh Zozula zastąpił na stanowisku Romana Smirnowa, pod którego wodzą Pogoń 04 Szczecin zdobyła zaledwie pięć z możliwych 33 punktów. Ukrainiec wdrożył trochę poprawek, ale czasu na chwalenie za grę, bez wyników, już praktycznie nie ma.

Szczecinianie oddali inicjatywę i zdyscyplinowani nie pozwalali mocarnemu beniaminkowi na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Daniel Szklarz dawno nie miał tak mało pracy jak w pierwszej połowie. Skapitulował raz po strzale Sergio Solano. Orzeł wyszedł na prowadzenie w 14. minucie i od tego momentu Pogoń była zobligowana do atakowania, a to w przeciwieństwie do bronienia, jej nie wychodziło.

Wyrównać udało się po zmianie stron. Piłkę dobił Karol Czyszek po akcji indywidualnej Konrada Prawuckiego. Pojawiła się nadzieja na dobry wynik, jednak końcówka meczu należała do Orła. Mykoła Morozow strzelił dwa gole, na które odpowiedział tylko jednym Prawucki. Goście zwyciężyli 3:2.

Pogoń 04 Szczecin - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 2:3 (0:1)
Bramki: Czyszek (23), Prawucki (38) - Solano (14), Morozow 2 (30, 33)
Pogoń: Szklarz - Maćkiewicz, Czyszek, Gepert, Jakubiak, Kondiuch, Prawucki, Czepielewski, Maćkiewicz

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Red Devils Chojnice - AZS UŚ Katowice 3:2, FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 0:2, Clearex Chorzów - Red Dragons Pniewy 8:1, AZS UG Gdańsk - Piast Gliwice 3:9, Słoneczny Stok Białystok - Rekord Bielsko-Biała 4:9