Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcy z modernizowanej ul. Modrej w Szczecinie narzekają na spadek obrotów

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Niepokojące informacje płyną od przedsiębiorców działających przy przebudowywanych ulicach Modra i Koralowa w Szczecinie. Twierdza, że od momentu rozpoczęcia inwestycji obroty spadły im o połowę. Są też ponoć sklepy, do których nie zajrzał żaden klient.

Długo oczekiwana modernizacja głównych dróg na Bezrzeczu zaczęła się w drugiej połowie listopada. Grupa przedsiębiorców skarży się na organizację ruchu, która uniemożliwia dojazd klientom do ich firm. Niedawno doszło do spotkania m.in. z radnymi miasta. Wzięło w nim udział ok 40 osób.

Szacuje się, że w okolicach przebudowywanych ulic działalność prowadzi ok. 100 przedsiębiorców. Głównie chodzi o warsztaty samochodowe, apteki, kwiaciarnie, delikatesy, piekarnie, restauracje, sklepy spożywcze i sklep ogrodniczy. Przedsiębiorcy skarżą się, że mimo zapowiedzi nie wprowadzono ruchu wahadłowego, a w zamian wyłączono częściowo niektóre ulice z ruchu. Tak jest np. przy ulicy Zaściankowej. Wjeżdżać przez nią mogą jedynie autobusy komunikacji miejskiej i pojazdy na budowę. Na odcinku od ul. Sikorki do ul. Żyznej obowiązuje całkowity zakaz wjazdu (z możliwością dostaw w godz. 18-6).

- Zarządzona organizacja ruchu jest zabójstwem dla handlowej ulicy jaką jest Modra - mówi radny Patryk Jaskulski, który razem z radnymi Grażyną Zielińską i Bazylim Baranem złożyli interpelację.

Przedsiębiorcy twierdzą, że dochody większość z nich spadły o połowę, a są takie firmy, które od dwóch tygodni nie miały ani jednego klienta.

- Klienci mają zakaz dojazdu do warsztatu na wymianę opon lub do sklepu ogrodniczego po wcześniej umówiony odbiór towaru. Za złamanie zakazu przejazdu straż miejska i policja karały mandatami, nie respektując wystawianych przez wykonawcę przepustek. Znaki drogowe, komunikacja ze strony miasta oraz obowiązująca organizacja ruchu skutecznie odstraszają klientów od odwiedzin w ich ulubionych sklepikach - dodają radni.

Zwracają uwagę, że remont potrwa dwa lata.

- Bez żadnej reakcji ze strony miasta żaden z prowadzonych biznesów nie przetrwa - alarmują.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami wypracowano wspólnie kilka propozycji dot. poprawy sytuacji.

  • Możliwość dojazdu do punktów usługowych i handlowych przez cały okres trwania remontu. Zapewnić to może wprowadzenie wahadłowego ruchu dla samochodów osobowych w miejscu aktualnie prowadzonych prac.
  • Kolejna propozycja to likwidacja zakazu przejazdu na odcinku od ul. Zaściankowej do ul. Wroniej. Ponad kilkuset metrowy fragment ulicy został wyłączony z eksploatacji mimo braku prowadzonych prac na tym odcinku.
  • Przedsiębiorcy proponują też montaż tablic informacyjnych przy wjazdach na teren inwestycji o możliwości dojazdu do lokali usługowych i handlowych. Jest też propozycja wprowadzenia ulg lub zwolnień z podatków za zużytkowane wieczyste i podatku od nieruchomości.

Odpowiedź miasta mamy poznać w najbliższym czasie.

ZOBACZ TEŻ:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przedsiębiorcy z modernizowanej ul. Modrej w Szczecinie narzekają na spadek obrotów - Szczecin Nasze Miasto

Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto