Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Dobra (szczecińska) na wójta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na wójta w gm. Dobra (szczecińska) podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- ZAGRODZKA Magdalena - KWW MAGDALENY ZAGRODZKIEJ: 64,52% (5 478 głosów)
- NAPIWODZKA Joanna - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 35,48% (3 013 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy i na wójta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta w gm. Dobra (szczecińska) podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- ZAGRODZKA Magdalena - KWW MAGDALENY ZAGRODZKIEJ: 41,55% (4 781 głosów)
- NAPIWODZKA Joanna - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 19,15% (2 203 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Grzegorz - KWW GRZEGORZ ŚLIWIŃSKI KOALICJA SAMORZĄDOWA: 16,8% (1 933 głosów)
- KITLAS Waldemar - KWW KITLAS - DOBRA PLATFORMA: 14,56% (1 675 głosów)
- KOZIOŁ Bogusław Jacek - KWW BOGUSŁAW KOZIOŁ - AKTYWNI DLA GMINY DOBRA: 7,94% (914 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KŁOSOWSKA Iwona Agnieszka: pozycja 1 : 8,9% (358 głosów)
- NOWAK Paweł Marcin: pozycja 2 : 1,54% (62 głosów)
- ROGA Władysław: pozycja 3 : 1,52% (61 głosów)
- BASARAB Andrzej: pozycja 4 : 1,12% (45 głosów)
- STANKIEWICZ Joanna Katarzyna: pozycja 5 : 2,11% (85 głosów)
- BEDORF Marcin: pozycja 6 : 0,85% (34 głosów)
- KLICH Jarosław Bartłomiej: pozycja 7 : 1,74% (70 głosów)
- KORNELUK Natalia: pozycja 8 : 1,64% (66 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KITLAS - DOBRA PLATFORMA:
- LINDNER Mariusz Antoni: pozycja 1 : 3,78% (152 głosów)
- SIERZPUTOWSKA-MANTUR Joanna Ewa: pozycja 2 : 0,6% (24 głosów)
- STASZCZYK Rafał Maciej: pozycja 3 : 1,02% (41 głosów)
- KRYSZKIEWICZ Anna: pozycja 4 : 0,65% (26 głosów)
- BLACHOWSKI Paweł: pozycja 5 : 1,59% (64 głosów)
- KRUPIŃSKA Magdalena Marta: pozycja 6 : 2,26% (91 głosów)
- ŻEBROWSKI Marcin Antoni: pozycja 7 : 0,97% (39 głosów)
- SZAFONI Wioletta: pozycja 8 : 0,45% (18 głosów)
- KOŻYBSKI Wiesław: pozycja 9 : 0,02% (1 głosów)
- KLOWAN Maciej Ryszard: pozycja 10 : 2,54% (102 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRZEGORZ ŚLIWIŃSKI KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- SOBIERAJSKI Marcin Seweryn: pozycja 1 : 5,7% (229 głosów)
- BOJANOWSKI Łukasz Andrzej: pozycja 2 : 4,75% (191 głosów)
- BUJKO Anna Agnieszka: pozycja 3 : 1,72% (69 głosów)
- GODZISZEWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 1,52% (61 głosów)
- JANCZAREK Katarzyna Wiktoria: pozycja 5 : 2,54% (102 głosów)
- ŁĄCZNY Jerzy: pozycja 6 : 0,6% (24 głosów)
- OSTANEK Mieczysław Janusz: pozycja 7 : 1,17% (47 głosów)
- SZUMER Joanna Elżbieta: pozycja 8 : 0,27% (11 głosów)
- ŚWIERCZ Ewa Beata: pozycja 9 : 1,89% (76 głosów)
- ZIENTAL Irena Maria: pozycja 10 : 4,3% (173 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAW KOZIOŁ - AKTYWNI DLA GMINY DOBRA:
- KOZIOŁ Bogusław Jacek: pozycja 1 : 8,68% (349 głosów)
- ZIELIŃSKA Monika Agnieszka: pozycja 2 : 0,8% (32 głosów)
- WŁODARSKI Mateusz Piotr: pozycja 3 : 0,72% (29 głosów)
- GRZESIK Amelia Anna: pozycja 4 : 1,07% (43 głosów)
- DZIKOWSKI Łukasz Wojciech: pozycja 5 : 0,37% (15 głosów)
- GEJZA-PROCHACKA Agnieszka Monika: pozycja 6 : 0,25% (10 głosów)
- BRZEGOWY Hubert Józef: pozycja 7 : 0,32% (13 głosów)
- ORSZULAK Monika Edyta: pozycja 8 : 0,05% (2 głosów)
- MATUSZCZAK Paweł: pozycja 9 : 0,22% (9 głosów)
- RAMOTOWSKI Patryk Jakub: pozycja 10 : 0,35% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY ZAGRODZKIEJ:
- CICHECKI Paweł: pozycja 1 : 4,08% (164 głosów)
- DUZIAK-KOWALSKA Monika Agnieszka: pozycja 2 : 5,77% (232 głosów)
- RAKOWSKA Eliza: pozycja 3 : 2,54% (102 głosów)
- ŁADNIAK Katarzyna Nela: pozycja 4 : 2,39% (96 głosów)
- CIECHANOWICZ Olga Roksana: pozycja 5 : 2,88% (116 głosów)
- RZĄDZIŃSKI Lesław Sambor: pozycja 6 : 0,72% (29 głosów)
- GIERASIMOWICZ Agnieszka Diana: pozycja 7 : 0,5% (20 głosów)
- GROSZEWSKA Aleksandra: pozycja 8 : 0,75% (30 głosów)
- MARGRAF-WOJCIECHOWSKI Paweł: pozycja 9 : 0,25% (10 głosów)
- JĘDRAK Mariusz: pozycja 10 : 4,48% (180 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PATRIOCI I KATOLICY DLA DOBREJ:
- GOŁKONTT Adam Jan: pozycja 1 : 4,13% (166 głosów)
- RYBAK Krzysztof: pozycja 2 : 0,32% (13 głosów)
- DŁUGOSZ Julia: pozycja 3 : 0,35% (14 głosów)
- MACHOLAK Ewa: pozycja 4 : 0,1% (4 głosów)
- NEKANDA-TREPKA Mieczysław: pozycja 5 : 0,17% (7 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SUSKA-SAS Justyna: pozycja 1 : 10,78% (365 głosów)
- KUŚ Bogumił Radosław: pozycja 2 : 1,21% (41 głosów)
- OSTROWSKA Małgorzata: pozycja 3 : 3,07% (104 głosów)
- SIKORSKA Magdalena Stefania: pozycja 4 : 0,95% (32 głosów)
- MACZUGA Mirosław Feliks: pozycja 5 : 0,65% (22 głosów)
- POSTROŻNY Tadeusz: pozycja 6 : 0,24% (8 głosów)
- WORONA Jagoda Gabriela: pozycja 7 : 2,1% (71 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KITLAS - DOBRA PLATFORMA:
- KITLAS Waldemar: pozycja 1 : 7,65% (259 głosów)
- KOŁACZ Monika Anna: pozycja 2 : 2,39% (81 głosów)
- JAROCKI Piotr Paweł: pozycja 3 : 0,59% (20 głosów)
- KUREK Irena Magda: pozycja 4 : 0,74% (25 głosów)
- BRZOZOWSKI Dawid Krzysztof: pozycja 5 : 0,5% (17 głosów)
- BIS-WILCZYŃSKA Agnieszka Ewa: pozycja 6 : 0,74% (25 głosów)
- KORŻAK Tomasz Mariusz: pozycja 7 : 0,47% (16 głosów)
- KORONCZEWSKI Dariusz Marian: pozycja 8 : 3,13% (106 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRZEGORZ ŚLIWIŃSKI KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- MILUCH Bartłomiej Łukasz: pozycja 1 : 6,29% (213 głosów)
- SROMEK Halina: pozycja 2 : 3,9% (132 głosów)
- BARANOWSKI Maciej Ludwik: pozycja 3 : 3,22% (109 głosów)
- SIERGUĆ Magdalena Anna: pozycja 4 : 0,71% (24 głosów)
- MATUSZCZAK-BARTEL Małgorzata: pozycja 5 : 2,16% (73 głosów)
- MAZUR Robert: pozycja 6 : 0,06% (2 głosów)
- PULWER Magdalena Marta: pozycja 7 : 0,18% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAW KOZIOŁ - AKTYWNI DLA GMINY DOBRA:
- NIEGREBECKI Jacek Stefan: pozycja 1 : 0,77% (26 głosów)
- RAMOTOWSKA Oliwia Izabela: pozycja 2 : 0,44% (15 głosów)
- MICHALAK Patryk: pozycja 3 : 0,12% (4 głosów)
- CICHULSKA Natalia Joanna: pozycja 4 : 0,15% (5 głosów)
- SARKIEWICZ Dawid Konrad: pozycja 5 : 0,03% (1 głosów)
- TOTOSZKO-GRAB Natalia Zdzisława: pozycja 6 : 0,09% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY ZAGRODZKIEJ:
- CIURZYŃSKA Katarzyna Jadwiga: pozycja 1 : 25,58% (866 głosów)
- RYCZEK Piotr Stefan: pozycja 2 : 9,93% (336 głosów)
- KANTORSKA Joanna Marta: pozycja 3 : 1,89% (64 głosów)
- MARSZAŁEK Damian Marek: pozycja 4 : 1,24% (42 głosów)
- ZARZYCKI Janusz: pozycja 5 : 1,8% (61 głosów)
- MICHAŁOWSKI Piotr Robert: pozycja 6 : 0,89% (30 głosów)
- AGACIŃSKI Maciej Daniel: pozycja 7 : 0,56% (19 głosów)
- STRZAŁKOWSKA Monika: pozycja 8 : 1,18% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PATRIOCI I KATOLICY DLA DOBREJ:
- GUTOWSKI Wojciech Stanisław: pozycja 1 : 2,66% (90 głosów)
- KUCHARSKA Anna Magdalena: pozycja 2 : 0,32% (11 głosów)
- RADOMSKA Ewa: pozycja 3 : 0,21% (7 głosów)
- JANUSZEWSKI Maciej: pozycja 4 : 0,27% (9 głosów)
- KUCHARSKI Paweł Andrzej: pozycja 5 : 0,15% (5 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NAPIWODZKA Joanna: pozycja 1 : 17,32% (702 głosów)
- WARSZEWSKI Marek: pozycja 2 : 2% (81 głosów)
- MACIEJEWSKI Mateusz Roman: pozycja 3 : 3,48% (141 głosów)
- KARCZMARCZUK Paweł: pozycja 4 : 3,4% (138 głosów)
- KUROWSKI Zbigniew Krzysztof: pozycja 5 : 0,49% (20 głosów)
- SZYDŁOWSKI Bogdan Eugeniusz: pozycja 6 : 0,2% (8 głosów)
- CHRABĄSZCZ Krystyna: pozycja 7 : 0,59% (24 głosów)
- SIKORSKA Jagoda: pozycja 8 : 1,31% (53 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KITLAS - DOBRA PLATFORMA:
- DAWIDOWICZ Tomasz Rafał: pozycja 1 : 1,11% (45 głosów)
- JUSZKO Jacek: pozycja 2 : 0,72% (29 głosów)
- STAŃCZYK Renata Dąbrówka: pozycja 3 : 0,2% (8 głosów)
- SZABELSKA Anna: pozycja 4 : 0,32% (13 głosów)
- SZLACHCIKOWSKI Wojciech: pozycja 5 : 0,39% (16 głosów)
- ZALEWSKI Sylwester: pozycja 6 : 0,17% (7 głosów)
- NOWACZYK-ANTONIUK Agnieszka Edyta: pozycja 7 : 0,07% (3 głosów)
- DRYJAŃSKI Mateusz: pozycja 8 : 0,22% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRZEGORZ ŚLIWIŃSKI KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- ŚLIWIŃSKI Grzegorz: pozycja 1 : 4,96% (201 głosów)
- BANAŚ Tomasz Adam: pozycja 2 : 0,57% (23 głosów)
- BIWAN Łukasz Paweł: pozycja 3 : 1,92% (78 głosów)
- BURDA Barbara: pozycja 4 : 1,46% (59 głosów)
- JANUSZEK Dariusz: pozycja 5 : 0,42% (17 głosów)
- PIETRAS Rafał Marek: pozycja 6 : 1,43% (58 głosów)
- SŁUPSKA Izabela: pozycja 7 : 0,12% (5 głosów)
- SZYDEŁKO Katarzyna Karolina: pozycja 8 : 0,37% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAW KOZIOŁ - AKTYWNI DLA GMINY DOBRA:
- KURPIEWSKA Ewelina: pozycja 1 : 0,54% (22 głosów)
- ULCHURSKI Paweł Sławomir: pozycja 2 : 0,22% (9 głosów)
- TRZEŚNIOWSKA Dominika Wioleta: pozycja 3 : 0,1% (4 głosów)
- ŚWIĄTEK Bartosz Robert: pozycja 4 : 0,17% (7 głosów)
- BARTOS Karolina Aleksandra: pozycja 5 : 0,05% (2 głosów)
- WASILEWSKI Mieczysław Tomasz: pozycja 6 : 0,07% (3 głosów)
- TORBYN Natalia Krystyna: pozycja 7 : 0,05% (2 głosów)
- BŁAŻEJCZYK Krzysztof: pozycja 8 : 0,2% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY ZAGRODZKIEJ:
- ZAGRODZKA Magdalena: pozycja 1 : 18,28% (741 głosów)
- GŁOWACKA Ewa Krystyna: pozycja 2 : 10,78% (437 głosów)
- MALINOWSKI Paweł: pozycja 3 : 11,52% (467 głosów)
- BURSZEWSKI Piotr Grzegorz: pozycja 4 : 1,75% (71 głosów)
- RASIŃSKA Monika: pozycja 5 : 2,76% (112 głosów)
- SOBOLEWSKA-SZWED Ewelina Małgorzata: pozycja 6 : 1,18% (48 głosów)
- KSIĘŻOPOLSKI Rafał: pozycja 7 : 1,75% (71 głosów)
- KARCZMARCZUK Adam: pozycja 8 : 2,22% (90 głosów)
- OTOROWSKA Anna Katarzyna: pozycja 9 : 2,69% (109 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PATRIOCI I KATOLICY DLA DOBREJ:
- NEKANDA-TREPKA Honorata Cecylia: pozycja 1 : 1,5% (61 głosów)
- KRUKOWSKI Jarosław: pozycja 2 : 0,64% (26 głosów)
- IWANIEC Paweł Marek: pozycja 3 : 0,05% (2 głosów)
- DŁUGOSZ Rafał Mariusz: pozycja 4 : 0,1% (4 głosów)
- GOŁKONTT Monika: pozycja 5 : 0,12% (5 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?