Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wychowankowie MOW Trzebież nagrali kolędy. W międzynarodowym towarzystwie

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Próby, warsztaty, nagrania, wymiany młodzieży, koncerty. Kolędy24 to efekt dwóch lat prac. Kolędy zostały nagrane przez młodzież z MOW Trzebież, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Policach, uczniów szkoły w Trzebieży oraz zespoły polonijne z Litwy i Łotwy.

Pomysł na nagranie kolęd dojrzewał długo. Nie byłoby by tego przedsięwzięcia, gdyby nie utalentowani wychowankowie działający w grupie ArtCrew. Ale to nie wszystko.

- Michał Giełzak jako organizator Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie zaprasza ArtCrew z pokazem filmu w ramach festiwalu. To pierwsza duża, festiwalowa prezentacja naszego filmu. Rok później (lipiec 2016 r.) jedziemy z Michałem na Przystanek Woodstock, gdzie w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywa się pokaz filmu "Father0" i spotkanie z twórcami filmu, które prowadzi Michał. W drodze rozmawiamy, że może czas na zrobienie czegoś razem. Może stworzymy dużą ekipę, zbierzemy różne osoby, które kolędowały z ArtCrew w Trzebieży i z Michałem u Dominikanów w Szczecinie i nagramy “nasze” kolędy - opowiada Marcin Głuszyk, dyrektor MOW Trzebież. - Na początku stycznia 2017 r. w Niechorzu odbyły się warsztaty muzyczne podczas których po raz pierwszy spotkaliśmy się twórczo. Pomysł nagrań dojrzewał. Pierwsze wspólne próby instrumentalne przygotowujące do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się we wrześniu 2018. W listopadzie tego samego roku chłopcy z MOW oraz Michał po raz pierwszy weszli razem do studia aby nagrywać opracowania muzyczne. W 2019 roku podczas warsztatów nagrane zostały głosy. Młodzież z Litwy i Łotwy wspólnie z uczestnikami z Polski opanowała i zarejestrowała partie chóralne. Próby, warsztaty, nagrania, wymiany młodzieży, koncerty. Utwory te powstawały w nietypowych okolicznościach. Cieszymy się, że możemy je Wam zaprezentować.

Nagrania Kolędy24 powstawały w latach 2018 - 2020. Udział wzięli:
"ArtCrew" z MOW Trzebież /byli wychowankowie/: Mateusz Kota – gitara, Dominik Ćwik – gitara basowa, Sebastian Rudnicki - instr. klawiszowe, Filip Oślizły - cahon, Paweł Śpiochu Śpioch – rap

"Serca Rytm" z SOSW nr 1 w Policach - wokale: Natalia Buława, Martyna Olczyk, Daria Kirzeniewska, Kacper Kwaśnica, Robert Landowski,
Chór TRB, Szkoła Podstawowa w Trzebieży: Alicja Wierzbicka, Paulina Kiezik, Aleksandra Niżnik, Julia Grybienko, Aleksandra Fryszkowska.

Wokaliści z Solecznik, Litwa: Tatjana Ulbin, Pavel Ulbin, Gabriela Mockutie, Agata Ragoża, Paulina Ulasz, Dominika Vasilevska, Erika Ivanauskayte, Julija Aleksandrovič, Adriana Chaczkowska, Agnija Duškevičiūtė, Danielė Petrašun, Gabrielia Jankovskaja.

Wokaliści z Rezekne, Łotwa: Dace Wisza, Juzstyna Szirina, Laura Meirane; Rudite Gaidule; Elżbieta Geikina-Tołstowa; Riczard Benisławski, Eduard Roman, Lasma Bacule, Karina Jabłońska, Ilja Orlow, Elgar Munda.

Gościnnie muzycy szczecińscy: Przemysław Sachaj – skrzypce, Sylwia Galiśkiewicz – skrzypce, Zuzanna Bogusławska – altówka, Witold Mickiewicz – trąbka, Michał Koniarski - trąbka solo, Aleksander Jastrząb – piano, Rafał Foremski – lira korbowa.

Przygotowanie chóru - Aleksandra Fryszkowska
Nagrania chóru - Witold Mickiewicz
Nagrania instrumentów, mix i mastering - Dariusz Kabaciński
Ilustracje graficzne – Natalia Kozak
Aranżacje utworów, przygotowanie instrumentalistów, prowadzenie nagrań (oraz gitara, guitalele) - Michał Giełzak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto