Z zaliczką i z respektem. Grupa Azoty Chemik Police powalczy o awans z Galatasarayem Stambuł

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police zamknie siatkarski rok meczem z Galatasarayem w Pucharze CEV. Już raz pokonał tego przeciwnika.

Konfrontacja w Stambule będzie rewanżem za mecz rozegrany 4 grudnia w Netto Arenie. Grupa Azoty Chemik Police stworzył trzymające w napięciu widowisko i zwyciężył 3:1 z tureckim mocarzem. Ponad cztery tysiące kibiców oklaskiwało koncertową grę oraz wynik i wyszło z hali z przekonaniem, że nie był to ostatni w tym sezonie wieczór z Pucharem CEV na Pomorzu Zachodnim. Do tego potrzeba jednak jeszcze postawienia "kropki nad i" we wtorek.

Chemik awansuje, jeżeli wygra minimum dwa sety. Jeżeli natomiast mecz zakończy się wynikiem 3:0 lub 3:1 dla Galatasarayu, dojdzie do złotego seta.

- Zdarzyło mi się w przeszłości wygrać w Stambule. Najważniejsze w meczach przed tamtejszą publicznością są zespołowość i duch walki. Miny tureckich kibiców, kiedy odnosi się zwycięstwo na ich oczach i tańczy z radości, są bezcenne. Mam nadzieję, że także tym razem będziemy mogły rozkoszować się wygraną - mówi Paulina Maj-Erwardt, libero Chemika.

Policzanki przyleciały do Turcji w niedzielę rano. Mają dobre warunki do przygotowań, zaliczkę i wiarę w zwycięstwo, ale też respekt wobec rywalek. Galatasaray we własnej hali będzie trudniejszym do poskromienia zespołem niż w Szczecinie. Chemik może rzucić wszystkie siły do walki, ponieważ to ostatnie czekające na niego wyzwanie tej jesieni. Drużyna prowadzona przez Ferhata Akbasa odniosła 15 zwycięstw z rzędu i do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego.

Początek meczu we wtorek o godzinie 17 czasu polskiego.