Zawodnicy AKS "Promień" startowali w mistrzostwach LZS [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
To był udany występ dla zawodników Atletycznego Klubu Sportowego ,,Promień” Police. Startowali w Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Podnoszeniu Ciężarów.

Przez trzy dni, od 7 do 9 czerwca w Białkach pod Siedlcami rozgrywane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15. W zawodach klub AKS ,,Promień” Police reprezentowało czterech zawodników, a łącznie z województwa zachodniopomorskiego było ośmiu zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Mańkowski zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 49 kg. We rwaniu uzyskał 38 kg, a w podrzucie 49 kg, co dało wynik w dwuboju 87 kg.

Inni zawodnicy ukończyli swoje starty na następujących miejscach: Fabian Staniak (6 miejsce) rwanie 27 kg, podrzut 42 kg, dwubój 69 kg, Piotr Kowalski (9 miejsce) rwanie 38 kg, podrzut 48 kg, dwubój 86 kg.

Szymon Pełka mimo dobrej formy w rwaniu uzyskał 76 kg nie został zaliczony mu podrzut i nie został sklasyfikowany.

Do startów zawodników przygotowywał: Artur Roczniewski, Kazimierz Sikorski. W czasie zawodów zawodników przygotowywał Piotr Pełka. W klasyfikacji drużynowej AKS Promień Police zdobył 9 pkt zdobywając 20 miejsce . W Klasyfikacji wojewódzkiej - zachodniopomorskie z dorobkiem 35 pkt. zajęło 7 miejsce.

W zawodach startowało pięćdziesiąt zawodniczek i siedemdziesięciu zawodników reprezentujących 32 kluby z 10 województw. Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie), wśród młodzików punktację Sinclaira wygrał Patryk Barański (LKS Dobryszyce). W punktacji klubowej łącznej triumfował LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, drugie miejsce LSSS Start Maków Mazowiecki, a trzecie WLKS Siedlce Nowe Iganie. Klasyfikację województw wygrało mazowieckie przed wielkopolskim i łódzkim.