Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co tak świszczy w Policach? To uruchamiają instalację w Polimerach

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie tak zwany test integralności, czyli uruchomienie wszystkich instalacji i nieprzerwaną produkcję przez 72 godziny pod pełnym obciążeniem.
Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie tak zwany test integralności, czyli uruchomienie wszystkich instalacji i nieprzerwaną produkcję przez 72 godziny pod pełnym obciążeniem. Grupy Azoty Polyolefins S.A.
Trwa rozruch instalacji w nowym kombinacie chemicznym, który powstał w ramach projektu Polimery Police. Grupa Azoty uspokaja, że hałas jest przejściowy.

Dźwięk przypominający świst jest słyszalny przy uruchamianiu kompresorów i według informacji "Głosu" ma być przejściowy.

- W związku z trwającymi pracami rozruchowymi instalacji, w ciągu kolejnych tygodni, mieszkańcy Polic mogą odczuwać zwiększony poziom hałasu — mówi Kinga Wełyczko z Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Uruchamiania poszczególnych obiektów produkcyjnych, mogą powodować pewną uciążliwość dla otoczenia. Po zakończeniu testów i rozpoczęciu normalnej eksploatacji Zakładu planowanej w czwartym kwartale 2023 r. poziom hałasu będzie zgodny z warunkami określonymi w prawomocnym pozwoleniu zintegrowanym.

Jak wyjaśnia GAP, z analizy wyników obliczeń akustycznych przeprowadzonych na potrzeby wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego wynika, że eksploatacja instalacji Grupy Azoty Polyolefins S.A. przy założonych parametrach źródeł hałasu nie spowoduje przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. Obliczone wartości równoważnego poziomu dźwięku na terenach podlegających ochronie akustycznej są niższe od wartości dopuszczalnych.

- Można stwierdzić, że eksploatacja analizowanych instalacji nie będzie powodować ponadnormatywnego oddziaływania akustycznego - wyjaśnia Kinga Wełyczko. - Jednocześnie informujemy, że Grupa Azoty Polyolefins S.A. dokłada wszelkich starań, aby uciążliwość Zakładu w trakcie jego uruchamiania ograniczyć do minimum.

Polimery Police w pigułce

Całkowita powierzchnia zakładu w przybliżeniu wynosi 51 ha. Tyle zajmuje 71 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. W skład kompleksu chemicznego wchodzą: instalacja do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz instalacja do wytwarzania polipropylenu, o mocy produkcyjnej do 437 tys. ton rocznie. Obie kluczowe instalacje zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, umożliwiających wysoką elastyczność produkcji i możliwość dostarczania szerokiej gamy rodzajów polipropylenu. Zakres projektu obejmuje również budowę gazoportu z terminalem przeładunkowo-magazynowym, zapewniającym możliwość pozyskania drogą morską niezbędnych do produkcji surowców oraz szereg instalacji pomocniczych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto