Marcin Zieliński ze Szczecina został mistrzem Europy w królewskiej Formule 500! [ZDJĘCIA]

Maurycy Brzykcy
Formuła 500 to królewska kategoria podczas zawodów motorowodnych. Najlepszy w niej w całej Europie był szczecinianin, Marcin Zieliński.

Dla Zielińskiego jest już trzeci medal dużej imprezy w tym sezonie. Mistrzostwa Europy odbywały się w tym roku w niemieckiej miejscowości, Bad Saarow.

Wcześniej w tym roku szczecinianin wywalczył tytuł mistrza Europy w Formule F-700 (zawody w Żninie) oraz drugiego wicemistrza świata w Formule 500 (cykl zawodów we Włoszech, w Szwecji, Czechach i na Ukrainie).

W mistrzostwach Europy w Niemczech Zieliński zaczął od dwóch wygranych wyścigów już w piątek. Zawodnika H2O Szczecin miał pewne problemy, miał awarię trymu, ale ostatecznie wygrał wyścig. Usterka łodzi dała o sobie znać w sobotę, ale udało ją się naprawić przed ostatnim wyścigiem.

Polak zajął w nim drugie miejsce i mógł cieszyć ze złota ME. Drugie miejsce dla Attilli Havasa (Austria), trzecie dla Roberta Hencza (Słowacja).

Motorowodne Mistrzostwa Europy 2019 w Żninie: ceremonia zako...