ZUS 24.09.2021. Sprawdź najnowsze wiadomości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Newsroom 360
Newsroom 360
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze Arkadiusz Wojtasiewicz
24.09.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "🚨 Czternastą emeryturę wypłacimy z urzędu. Nie trzeba składać żadnych wniosków.👩‍💼 Pracownicy #ZUS nie dzwonią w tej sprawie i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku. #14emerytura #czternastka #emeryturaWięcej informacji⬇️. ".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, powstał w 1934 roku. Jego zadaniem jest pobieranie składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a następnie przyznawanie odpowiednich świadczeń. Zarówno wysokość składek, jak i przyznawanych później świadczeń mogą nieznacznie zmieniać się co roku. Na twitterowym koncie ZUS znajdziesz m.in. informacje na temat świadczeń, które mogą Ci przysługiwać.

Najnowsze informacje z ZUS-u: 24.09.2021

🚨 Czternastą emeryturę wypłacimy z urzędu. Nie trzeba składać żadnych wniosków.

👩‍💼 Pracownicy #ZUS nie dzwonią w tej sprawie i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku.

#14emerytura #czternastka #emerytura

Więcej informacji⬇️
https://t.co/uCHVO3fjnC


@AnetaCh3 @roadeclipse Ma Pani na myśli renty rodzinne? Tablice mają zastosowanie tylko do wyliczania emerytur. Opisane na stronie zasady nie dotyczą rent rodzinnych.


RT @wnppl: Polski Ład – oprócz rozwiązań dotyczących wielu dziedzin życia i sektorów gospodarki - zawiera plan sporych zmian w podatkach.…


@Longhost1 Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Ustawa doprecyzowała tylko, za jaki okres nalicza się odsetki


@Daniel_Ashm Proszę bardzo, ustawa jest dostępna w internecie: https://t.co/iw6RxYPqFM


@roadeclipse @AnetaCh3 Obliczenie emerytury z zastosowaniem aktualnych tablic średniego dalszego trwania życia nie dotyczy wszystkich. Tu zebraliśmy informacje o tym, kto skorzysta z nowych tablic: https://t.co/e5NRQfEAr5


@hieronimjaneck1 Obliczenie emerytury z zastosowaniem aktualnych tablic średniego dalszego trwania życia nie dotyczy wszystkich. Tu zebraliśmy informacje o tym, kto skorzysta z nowych tablic: https://t.co/e5NRQfEAr5


@guzik_magdalena @katarzynafili14 Obliczenie emerytury z zastosowaniem aktualnych tablic średniego dalszego trwania życia nie dotyczy wszystkich. Tu zebraliśmy informacje o tym, kto skorzysta z nowych tablic: https://t.co/e5NRQfEAr5


@michbial @margo_50 Obliczenie emerytury z zastosowaniem aktualnych tablic średniego dalszego trwania życia nie dotyczy wszystkich. Tu zebraliśmy informacje o tym, kto skorzysta z nowych tablic: https://t.co/e5NRQfEAr5


@Jacek01522794 Obliczenie emerytury z zastosowaniem aktualnych tablic średniego dalszego trwania życia nie dotyczy wszystkich. Tu zebraliśmy informacje o tym, kto skorzysta z nowych tablic: https://t.co/e5NRQfEAr5


📌 Ruszyliśmy z nową edycją „Lekcji z #ZUS”. Dzięki nim #uczniowie szkół ponadpodstawowych poszerzają wiedzę o ubezpieczeniach społecznych.

👩‍🎓 Mogą sprawdzić ją w olimpiadzie.

⏱️ Termin zgłoszeń do udziału w olimpiadzie mija 29 października.

Więcej➡️https://t.co/YPOe3julOs https://t.co/tYs0J9XegU


@Piechocinski Ten rekordzista opłacił składkę emerytalną za dosłownie jeden dzień pracy.


@Daniel_Ashm Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Podstawą zwrotu jest prawomocna decyzja.


@NocnaZ To nie są nowe przepisy. Już wcześniej nienależnie pobrane świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz. Nowelizacja doprecyzowała tylko, za jaki okres nalicza się odsetki.


@cobytak @patka0091 @synxchaosu Obowiązek zwrotu nienależnie pobranego świadczenia był już w przepisach wcześniej. Zmiana przepisów, która weszła w życie 18 września, dotyczy jedynie odsetek od świadczeń nienależnie pobranych, czyli takich, które wynikają z błędu świadczeniobiorcy lub wyłudzenia.


@pawel_lisiewicz Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać. To nie są nowe przepisy.


@Krzyszt34919764 Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


@irenagos Nie. Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


@patka0091 @synxchaosu To nie są nowe przepisy. Występujemy o zwrot świadczeń w wyjątkowych okolicznościach: gdy świadczeniobiorca podał nieprawdziwe informacje lub fałszywe dokumenty albo gdy wypłata wynikała z tego, że nie poinformował nas o zmianie swojej sytuacji, choć miał taki obowiązek.


@zerotrust6 @synxchaosu Nie. Okres, za który świadczenia są do zwrotu, jest ten sam co wcześniej - wynosi do 3 lat. Ustawa doprecyzowała tylko, za jaki okres można wystąpić o odsetki od nienależnie pobranego świadczenia (czyli od wypłaty).


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Materiał oryginalny: ZUS 24.09.2021. Sprawdź najnowsze wiadomości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie